Krčma – Mitrov – Trenckova rokle – Skryje – Řikonín

Pokud se budete někdy chtít flákat a zažít totální pohodu na vandru, zajeďte si někdy na Křižanovskou vrchovinu nedaleko Tišnova.

Pro milovníky vysokých hor to sice není to pravé ořechové, ale není cílem vždy našlapat během víkendu padesát kilometrů s převýšením dvou tisíc metrů. Někdy je třeba spočinout a ujít pouze pohodovou dvacku kolem řeky s převýšením takřka nulovým.

Vzhledem k tomu, že se jedná o sraz naší “ staré gardy „,dáváme si sraz v Řikoníně na vlakovém nádraží. Přesedáme do jednoho auta a vyrážíme směrem do cca 10 km vzdálené vesnice Krčma, kde odstavujeme auto a pokračujeme již pěšky po žluté TZ směr Mitrov. Zřícenina hradu je vzdálená cca 2,5 km. Před tím než dorazíme do cíle dnešního dne, se zastavujeme na jedno občerstvovací pivko do Lesního penzionu Podmitrov. Po občerstvení již krátce stoupáme ke zřícenině hradu. Zapalujeme oheň a kecáme do pozdních nočních hodin.

Ráno po snídani scházíme opět k penzionu Podmitrov a po startovacím pivku vyrážíme po červené TZ směr Trencova rokle. Jedná se skutečně o krásnou procházku kolem řeky Bobrůvky. V odpoledních hodinách narážíme na restauraci Šafránkův mlýn, dáváme oběd a přemísťujeme se dál směrem k Řikonínu. Bivakujeme cca 3 km před Řikonínem. Ráno již pouze během krátké chvilky docházíme k nádraží, vyzvedáváme auto z Krčmy a fičíme směrem domů.

Celá trasa, kterou jsme šli, se dá ujít v pohodě za nějakých 6 hodin poklidné chůze. Ale proč si to nevychutnat a nedat tomu víkend. Délka trasy 21,5 km, stoupání 413 m a klesání 559 m. Zdroje vody, každých pár kilometrů studánka u cesty, příp. restaurace.

Mapa trasy

 

 


Related Images: